Menu Zamknij

Nauka szycia chirurgicznego

nauka szycia chirurgicznego

Zestawy Phantomskin opracowane przez firmę Polymertech to innowacyjna, oparta na doświadczeniu pomoc szkoleniowa przeznaczona do nauki opatrywania ran i zakładania szwów. Nauka szycia chirurgicznego jeszcze nigdy nie była tak realistyczna.

Zestaw składa się z realistycznego trójwarstwowego lub krwawiącego arkusza skóry, igły, nici, pęsety i imadła.

Phantomskin, dla kogo?

Naszą główną grupą użytkowników jest sektor edukacyjny – uniwersytety i szkoły szkolące przyszłych medyków i techników medycznych, którzy wymagają opanowania szycia chirurgicznego. Nasze produkty są również wykorzystywane przez służby specjalistyczne, które zajmują się leczeniem rannych w warunkach nieklinicznych (na polu walki lub w odległych miejscach) – przez medyków wojskowych, załogi karetek pogotowia, służby ratownictwa wodnego, górskiego, policję i służby kontroli granicznej,

Phantomskin umożliwia realistyczny i oddający doznania kontaktu z prawdziwą tkanką ludzką trening szycia ran. Fakt ten sprawia, że nasz produkt cieszy się co raz większym zainteresowaniem na arenie międzynarodowej. Świetnie sprawdza się na wszelkich kursach szycia ran. Dzięki wyposażeniu w nasze Phantomskin Twój kurs szycia ran zyska całkowicie nowy wymiar.

Dlaczego doświadczenie jest najlepszym nauczycielem?

krwawiąca Phatomskin

Zapewnienie odpowiedniego szkolenia z zakresu umiejętności opatrywania (szycia chirurgicznego) w realistycznych warunkach nieklinicznych i odległych może stanowić ogromne wyzwanie. Personel medyczny musi nauczyć się, jak radzić sobie z obciążeniem psychicznym i stresem związanym z sytuacją krytyczną. Zapoznanie się z wrażeniami sensorycznymi związanymi z opatrywaniem krwawiącej rany może być niezwykle korzystne w przygotowaniu personelu do skutecznego radzenia sobie z realnymi scenariuszami. Phantomskin to jedyny w swoim rodzaju model szycia chirurgicznego symulujący krwawiącą ranę.

Unikalna trójwarstwowa konstrukcja Phantomskin

Trójwarstwowa Phantomskin

Nasza unikalna trójwarstwowa konstrukcja, pozwala na odwzorowanie konsystencji prawdziwej skóry oraz daje możliwość wielokrotnego nacinania i zszywanie jednego panelu Phantomskin podczas nauki szycia chirurgicznego. Zastosowanie silikonu oraz polietylenu odwzorowuje faktyczne warstwy skóry i ich konsystencje. Nasz model do nauki zakładania szwów zapewnia symulacje tkanek wewnętrznych, tkanki tłuszczowej oraz powięzi.

Zapewnia to dokładne i realistyczne odczucia oraz pozwala uczestnikom szkolenia lub kursu szycia ran rozwinąć wymaganą pamięć mięśniową i pozytywne nawyki opatrywania ran.

Wersja krwawiąca Phantomskin

krwawiąca rana, nauka szycia chirurgicznego

Wersja krwawiąca Phantomskin zawiera zbiornik ze sztuczną krwią. Jest to nowa możliwość nabycia doświadczenia zszywania realnie wyglądającej, krwawiącej rany. Sztuczna krew znajdująca się w naszym modelu do nauki szycia chirurgicznego oddaje kolor, konsystencję oraz lepkość prawdziwej krwi. Ta funkcja pomaga uczestnikom szkolenia oswoić się z widokiem otwartych ran, w tym krwi i tkanki wewnętrznej. Osoby trenujące szycie ran na krwawiących wersjach Phantomskin mają najlepszą okazję nie tylko do zdobycia praktycznych umiejętności, ale także uczą się kontrolować swoje emocje w takich sytuacjach.

Phatomskin zestaw, nauka szycia chirurgicznego

Zestaw przeznaczony do nauki szycia ran Phantomskin nie wymaga zasilania, co czyni go całkowicie przenośnym i możliwym do wykorzystania w każdym środowisku. Nasza konstrukcja sprawia, że produkt jest łatwy w obsłudze, przechowywaniu i transporcie.

Phantomskin color variatrions
Phantomskin color variatrions

Phantomskin oferuje niespotykaną wcześniej możliwość treningu szycia ran, uwzględniając różnorodność fototypów ludzkiej skóry.

Obecnie posiadamy wersje skóry do nauki szycia ran oddające fototypy skóry:

  1. Brązowa skóra
  2. Jasnobrązowa skóra
  3. Kremowy kolor skóry
  4. Jasny kolor skóry

Czym Phantomskin wyróżniają się spośród podobnych produktów szkoleniowych?

Główną konkurencją na rynku fantomów medycznych jest rynek azjatycki. Nasze produkty zostały w całości zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce zgodnie z najwyższymi europejskimi standardami.

Są one znacznie bardziej zaawansowane niż jakiekolwiek inne fantomy służące do nauki szycia ran, które są dostępne obecnie na rynku. Nasza unikalna technologia i zastosowanie różnorodnych materiałów pozwoliła nam stworzyć produkt całkowicie realistyczny, który wyraźnie określa różne warstwy skóry i zapewnia dokładne wrażenia wielozmysłowe.

Stosowany przez nas silikon przypomina ludzkie ciało, jeśli chodzi o kolor, konsystencję i strukturę. Stosujemy również wzmocnienia polietylenowe. Umożliwiają one symulowanie tkanek wewnętrznych, takich jak tkanka tłuszczowa czy powięź. W opcji krwawienia stosujemy substytut krwi o rzeczywistych właściwościach. Nasz skład jest substancją całkowicie bezpieczną, nie stanowiącą żadnego zagrożenia chemicznego dla osób trenujących chirurgiczne szycie ran.

Nasze zestawy do nauki szycia chirurgicznego Phantomskin przeszły pomyślnie testy przeprowadzone przez ratowników medycznych oraz kwalifikowanych chirurgów.

Przyznali oni, że jest to doskonały symulant skóry, odtwarzający rzeczywiste odczucia (kolor, elastyczność i dokładne zachowanie) skóry po zszyciu rany. Funkcja krwawienia również została oceniona jako doskonała, ponieważ ratownicy medyczni stwierdzili, że nie spodziewali się, że efekt krwawienia może być odtworzony tak dobrze i realistycznie.

———————————————————————————————————————————–

https://www.facebook.com/YoshiPolska

https://www.instagram.com/yoshi.innovation/

https://www.linkedin.com/company/yoshi-sa

https://yoshisa.pl/